تبلیغات
مقالستان؛ رسانه علمی ایرانیان - وزیر اطلاعات: آژانس اتمی جاسوس به ایران می فرستد
مقالستان؛ رسانه علمی ایرانیان
با قدرت بیشتر با هیات علمی علوم
 
تاریخ : شنبه 13 آذر 1389 | نویسنده : محمد سعید مسلمی

آقای مصلحی گفته که در میان بازرسانی که آژانس بین المللی انرژی اتمی برای بازرسی تاسیسات هسته ای به ایران می فرستد جاسوسان سرویس های بیگانه حضور دارند و آژانس باید پاسخگوی این اقدام خود باشد.

آقای مصلحی در حاشیه همایش ارتقای سلامت نظام اداری به خبرنگاران گفت، شورای امنیت سازمان ملل که تحریم هایی علیه ایران تصویب کرده در ترور اخیر دو فیزیکدان ایرانی مقصر است چون "نتیجه این تحریم ها افشای نام دانشمندان ایرانی است که آمریکا و انگلیس به دنبال آنها هستند."

 

دوشنبه هشتم آذر، هنگامی که مجید شهریاری و فریدون عباسی دوانی، دو فیزیکدان ایرانی راهی محل کار خود در دانشگاه شهید بهشتی بودند هدف سوء قصد قرار گرفتند که بر اثر انفجار یکی از این بمب‌ها آقای شهریاری کشته شد اما آقای عباسی جان سالم به در برد.

مقام های ایران در واکنش به این سوء قصدها، ایالات متحده آمریکا، اسرائیل، سازمان اطلاعات بریتانیا را متهم کرده اند که در این سوء قصدها نقش داشته اند.

آقای مصلحی گفت که این ترورها "به دست سرویس ها و دستگاههای اطلاعاتی سیا، موساد و ام آی6 صورت گرفته است."

بعد از سوء قصد به جان دو فیزیکدان ایرانی، وزارت اطلاعات این کشور اعلام کرده بود که گروهی را در این رابطه دستگیر کرده است که با سازمان های اطلاعاتی خارجی همکاری داشتند.

آقای مصلحی گفت که دستگیر شدگان "به آموزش هایی که سرویس های جاسوسی بیگانه به آنها ارائه کرده، اذعان کرده اند."

در عین حال وزیر اطلاعات ایران گفت که این گروه "می خواست به ترور اقدام کند اما موفق نشد."

آقای مصلحی گفت که "دستگاههای بین المللی که باید مانع این اقدامات شوند به وظایف خود عمل نمی کنند."

این سخنان در حالی مطرح می شود که سعید جلیلی، سرپرست مذاکرات هسته ای جمهوری اسلامی ایران، خود را آماده می کند که برای از سرگیری گفتگوها با گروه 5+1 به ژنو در سوئیس، سفر کند. این مذاکرات در روز های 6 و 7 دسامبر در ژنو، سوئیس، برگزار می شود.

در حالی که کشورهای گروه 1+5 بر تبعیت ایران از مصوبات شورای امنیت سازمان ملل در مورد توقف برخی برنامه های هسته ای این کشور، به خصوص غنی سازی اورانیوم، تاکید داشته اند، مقامات جمهوری اسلامی این برنامه ها را قابل مذاکره ندانسته اند.

مقامات جمهوری اسلامی بر غیر نظامی بودن فعالیت های هسته ای خود تاکید داشته و گفته اند که غنی سازی اورانیوم حق انکار ناپذیر ایران، به عنوان یکی از کشورهای امضاکننده پیمان منع گسترش جنگ افزارهای هسته ای - ان پی تی - است.

طبقه بندی:
آرشیو مطالب
آخرین مطالب
پیوند های روزانه
ابر برچسب ها
آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب ارسال شده: عدد
آخرین بازدید :
آخرین بروز رسانی :